Eglė Šilinskaitė

Su „Ambersail" pasaulį apiplaukęs Paulius Kovas trečiadienį per iškilmes Prezidentūroje pasipiršo savo gyvenimo draugei Nijolei Narmontaitei. Aktorę toks netikėtas vyro žingsnis sujaudino - moteris apsiverkė.

Piršlybas savo akimis matė ir apdovanojimus „Tūkstantmečio odisėjos" įgulų nariams teikęs prezidentas Valdas Adamkus.

P.Kovas buvo vienos iš įgulų kapitonas. N.Narmontaitė sutiko už jo tekėti.

Po tokios vyro staigmenos aktorė N.Narmontaitė nuoširdžiai prisipažino nustebusi, esą ji pati mėgsta daryti staigmenas, bet tokios tikrai nesitikėjo. P.Kovas sakė, kad pasipiršti ilgametei draugei apsisprendė būtent plaukdamas „Ambersail" jachta, nes ilgomis naktimis buvo nemažai laiko apmąstyti savo gyvenimą.

„Tūkstantmečio odisėjos" jachta „Ambersail" į Lietuvą grįžo Valstybės dienos išvakarėse, liepos 5 dieną. Būtent šios įspūdingos kelionės dalyviai sugalvojo, kad visus lietuvius galima sujungti vienu metu giedant „Tautišką giesmę" ir pranešti pasauliui, kad Lietuvai - jau tūkstantis metų.

Aplankiusi 26 lietuvių bendruomenes penkiuose žemynuose, įteikusi joms Lietuvos prezidento laiškus, subūrusi pasaulio lietuvius švęsti Lietuvos vardo tūkstantmetį ir aplink pasaulį apiplukdžiusi trispalvę bei prezidento vėliavą, „Tūkstantmečio odisėjos" jachta laimingai sugrįžo namo, nors valdžia buriuotojams neskyrė nė lito.  Valdas Adamkus dėl laiko stokos negalėjo sutikti jūreivių uostamiestyje.

Aplink pasaulį plaukęs P.Kovas šv.Kalėdas sutiko Indijos vandenyne - jis sėkmingai pasiekė Australiją.

Žiūrėti video:

Lietuvos rytas, 2009.07.08

Neseniai su žurnalistais kalbėdama apie savo penkiasdešimtąjį jubiliejų aktorė šypsojosi: "Kai man sako, kad niekas man neduotų penkiasdešimties, juokiuosi, kad aš jų ir neimčiau. Bet atėjo tie penkiasdešimt taip pat netikėtai, kaip ir viskas gyvenime. Atrodo, ką tik vaikystės kieme laksčiau, baigiau studijas, staiga atsipeikėju, kad tuoj aštunti metai prasidės, kai mes su Pauliumi (Paulius Kovas - N.Narmontaitės gyvenimo draugas) kartu, o atrodo, vakar susitikome".

Pora, anot Nijolės, susipažino LNK televizijoje, kurios direktoriumi anksčiau dirbo P.Kovas.

„Niekam to dar nesu pasakojusi. Aš kaip tik ilsėjausi Šveicarijoje ir po dviejų poilsio savaičių turėjau tiesiai atskristi į LNK sezono atidarymą. Niekad nebuvau buvusi nei sezono uždaryme, nei atidaryme, nors visada buvau kviečiama, nedalyvaudavau televizijų vakaruose. Ne dėl to, kad nenorėjau, taip jau išeidavo. Tada, būnant Šveicarijoje, viena mano „prietelka" sako: „Žinai, einu pas labai įdomią moterį, kuri pagal planetų išsidėstymą gali numatyti įdomiausius gyvenimo įvykius." Aš visada labai skeptiškai vertinau tokius dalykus, bet ji vis dėlto mane nusivedė kartu. Draugė man spyriojantis paprašė būrėjos: „O dabar mano draugei viską pasakykit..." Ta moteris įsijungė kompiuterį, įrašė mano vardą, gimimo metus ir sako: „Jūsų gyvenime ateina antras karminis žmogus. Vyras maždaug 40 metų." O mane kad suėmė juokas... Kad būtų nors kokia užuomina, kad būčiau bent nusižiūrėjusi ką nors, įsimylėjusi. Dar man pasakė, kad tai bus labai rimta ir kad tai yra gyvenimo žmogus. Aš, aišku, pasijuokiau, po dviejų dienų grįžau į Lietuvą ir tas žmogus - tiesiai į glėbį," - žurnalo „Nuo...Iki..." žurnalistams yra pasakojusi aktorė.« Grįžti atgal