Aktorė Nijolė Narmontaitė prieš keletą dienų grįžo iš Baltarusijoje, Breste, vykusio tarptautinio teatro festivalio „Belaja Veža'09." Čia ji pakartojo prieš dvejus metus su Marijos Callas vaidmeniu šiame festivalyje pasiektą triumfą.

Šįkart geriausios aktorės prizą ji pelnė už Liusilės vaidmenį Valstybinio jaunimo teatro spektaklyje "Kapinių klubas". Žinoma aktorė stebėjosi, kad šiais laikais, kai pasaulis krečiamas ekonominės krizės, baltarusiai organizuoja didelį brangiai kainuojantį festivalį, kviesdami svečius iš viso pasaulio.

Holivudo scenaristo Ivano Menchello pjesėje, režisuotoje Algirdo Latėno, pagrindinius moterų vaidmenis kuria N.Normantaitė, Eglė Gabrėnaitė ir Elvyra Piškinaitė. Prieš keletą metų vyrus palaidojusios moterys kiekvieną mėnesį susitinka ir kartu vyksta aplankyti vyrų kapų. Kapinėse užsimezga nauja vienos personažių meilė.

- Kaip pristatytumėte Liusilės personažą?

- Mes kiekvienas esame sudaryti lyg iš dviejų žmonių. Dažniausiai kituose matome tik vieną pusę - paviršių. Jei Liusilės būtų tik paviršinė dalis, ji būtų tokia, kokią matome pirmojoje spektaklio dalyje - skrajojančią, tarsi tik skudurai galvoj. Moteriškai viskas lyg ir suprantama - ji nori visiems patikti.

O tai, ką ji viduje jaučia, yra antroji pusė. Kai perskaičiau pjesę iki Liusilės virsmo momento, man kaip balzamu dūšią patepė - atsiskleidusi tikroji Liusilė nuplovė visą paviršių. Pasirodė, kad ji gilus, kenčiantis žmogus. Tik naudoja pozas, kaukes, nes nenori, kad jos kažkas gailėtų, laikytų silpnesne.

- Kuo Jums artimas ir kuo svetimas šis personažas?

- Turiu daug silpnybių, būdingų kiekvienai moteriai - ir gražiau apsirengti, ir patikti. Bet mano pagrindinis panašumo su Liusile momentas - tai, kad nesu vien tik "tokia" ar "kitokia". Turiu visokiausių spalvų. Ir tai - bendražmogiška. Juk visi mes kartais užsidedam kaukes, mėgstam papozuoti. Tačiau pastaruoju metu aš gyvenime stengiuosi kuo mažiau vaidinti. Man nieko nėra svarbiau, kaip būti tikrai. Tuo mes su Liusile skiriamės.

2009 09 18 Kauno diena« Grįžti atgal