Švenčiame pasaulinę teatrų vaikams ir jaunimui dieną! Valstybinis jaunimo teatras šį mėnesį ruošiasi paminėti pasaulinę teatrų vaikams ir jaunimui dieną. Ta proga abi teatro scenos atiduodamos į jaunųjų aktorių rankas. Vyresnių klasių moksleiviai, mokytojai bei tėveliai kovo 20 d., 18 val. kviečiami į spektaklį, žaismingu pavadinimu „Muotinuoms, ciuociems, babūniems ir mergelkuoms". Telšiuose esanti vaikų ir jaunimo teatro studija SAVI sukūrė spektaklį skirtą teatro bei tarmių metams paminėti. Čia atgyja tai, kas užmiršta, bet labai artima... Literatūros ir muzikos pagalba atveriami gimtosios, žemaitiškos, tarmės langai, kad pasigirstų ryškūs, kupini šilumos ir meilės balsai, mūsų brangiųjų motinų, tėvų, senelių, prosenelių, tetų ir dėdžių, iškeliavusių Anapilin, bet išlikusių žodyje, dainoje, šokyje. Primenami sunkiausi ir tragiškiausi tautos išgyvenimo epizodai tremtyje bei sovietmetyje. Juos pakeičia šviesūs išlikimo, gyvenimo džiaugsmo, grožio, meilės siekimo momentai. Spektaklyje skamba liaudies dainos, Andriaus Kulikausko muzika, tautosakos perliukai, Viktorijos Daujotytės, Irenos Daubarienės, Romualdo Granausko, Algimanto Mikutos, Rūtos Šepetys, Juditos Vaičiūnaitės tekstai, istorinių dokumentų fragmentai. Juos profesionalia aktorine kalba, muzika, atlikimo meistriškumu į spektaklio drobę suaudžia sumanytojai ir atlikėjai: kino ir teatro aktorė Nijolė Narmontaitė,muzikantas, kompozitorius ir dainininkas Andrius Kulikauskas, Telšių Žemaitės dramos teatro vaikų ir jaunimo studijos "Savi" aktoriai ir spektaklio režisierė Laimutė Pocevičienė, scenografė Giedrė Žeimytė koncertmeisterė Valdereza Laurinavičienė, choreografė Ina Levickienė.

Aktorė N.Narmontaitė prieš premjerą sakė, jog šis spektaklis - „tai moters likimas, moters gyvenimas, kaip kaleidoskopas, grąžinantis į pačią vaikystę, pereinantis per visus gyvenimo etapus. Man šis projektas - tai grįžimas visom prasmėm į Telšius, labai mylimą miestą, į savo kalbą, savo šaknis. Čia kalbu tik žemaitiškai. Čia jaučiu, kad miesto gyvieji ir mirusieji vienas kitą labai saugo. Taigi dar vienas mano grįžimas - tai šita spektaklio medžiaga. Ji apie mūsų praeitį, dabartį ir - esu įsitikinusi - apie mūsų ateitį."

L.Pocevičienė pabrėžė, jog spektaklyje vaidinantiems jos studijos „Savi" jauniesiems aktoriams darbas su profesionalia aktore N.Narmontaite, su muzikantu A.Kulikausku, pasiekusiu, jog ir tarp studijos narių atsirastų muzikuojančių, - neįkainojama patirtis. „Tai labai graži dovana Žemaitijai," - akcentavo režisierė, užsiminusi, jog dėl šio projekto svečiams tenka ne tik vargti ilgose kelionėse iš Vilniaus į Telšius ir atgal, aukoti brangų laiką, tačiau atsisakyti ir kitų projektų.

Spektaklis mokamas, tačiau moksleiviams ir studentams taikoma 50 % nuolaida. 

« Grįžti atgal