2013-uosius metus paskelbus Tarmių metais, Jaunimo teatras nutarė pažvelgti į tai, kuo didžiuojamės ir išsiskiriame iš kitų šalių bei panagrinėti, kuriame lietuviškų žodžių sąskambyje galime ieškoti tautinės savasties ir minties autentiškumo. Tam puikiai tiko lietuvių literatūros klasikės Julijos Beniuševičiūtės-Žymantienės, geriau žinomos Žemaitės slapyvardžiu, kūrinys „Trys mylimos". Ne kartą Lietuvos teatruose statyta, vis iš naujo atgimstanti, tikriausiai laiko neįveikiama pjesė tapo raktu naujausiam režisieriaus A. Latėno sumanymui.

 

Vienos žinomiausių Lietuvos rašytojų kūryboje, stipriai įtakojusios moters rašytojos įvaizdžio formavimąsi XX a. pr., atsispindi socialinio gyvenimo ir etinių žmonių santykių kritika. Amžininkai negailėdavo kritikos, kalbėdami apie Žemaitę. Sakydavo, kad jos skaitytojai - plačioji kaimo masė, „nuskriausti vargdieniai", todėl dažnai rašytoja likdavo už elitinės literatūros ribų. Kaip bebūtų, kas kitas, jeigu ne Žemaitė, geriau žinojo apie lietuvišką charakterį ir jo raiškos būdus kasdienybėje. Iš kaimo kilusi ir į inteligentų ratą patekusi Žemaitė, pirmiausia kalbėjo apie lietuvių moterų pasaulį, jų likimus ir padėtį to meto patriarchalinėje visuomenėje.

 

„Trys mylimos" - vienas linksmiausių ir ankstyviausių autorės kūrinių, kuriame ji su ironija kalba apie žmonių patiklumą ir naivumą, o taip pat - vyro vaidmenį moters gyvenime. Trumpoje komedijoje Žemaitė paliečia amžiną temą, neturinčią nei šalių sienų, nei laiko ribų, - tikros meilės poreikį.

 

Premjeroje vaidins ir žodžių į vatą nevynios žiūrovams gerai žinomi aktoriai: Nijolė Narmontaitė, Neringa Varnelytė, Giedrė Giedraitytė, Jonė Dambrauskaitė, Nerijus Gadliauskas bei Gediminas Storpirštis. Prie kūrybinės komandos prisidėjo ir chorvedys Romualdas Gražinis, kuris parinko ir pritaikė lietuvių liaudies dainas.

« Grįžti atgal