Brian Clark  

Režisierius - Jonas Vaitkus

Kler, stipri, aštraus proto ir aistringa moteris bei darbui atsidavusi skulptorė, po automobilio avarijos lieka visiškai prikaustyta prie lovos. Ji nenori vien kompromisų, globos ir užuojautos kupino gyvenimo, todėl, nutraukusi ryšius su mylimuoju, siekia, kad ją išleistų iš ligoninės. Kad leistų numirti. Gydytojas Emersonas įsitikinęs, kad žmogaus gyvenimas vertingas, koks jis bebūtų, tačiau gydytojas Skotas ima tuo abejoti... Pagaliau moters likimas atsiduria teisme.

Nors eutanazija kelia vis karštesnes diskusijas įvairiose šalyse, ypač katalikiškose, britų dramaturgas Brianas Clarkas nedvejoja: žmogaus laisvė - svarbiausia. „Nesvarbu, pritariate ar ne ligonio pasirinkimui, turite gerbti jo valią", - įsitikinęs dramaturgas.

1970 m. parašyta pjesė sulaukė daugybės ekranizacijų televizijoje, kine ir pastatymų teatre. Ne vienam atvejui dramaturgas specialiai pritaikė pjesę, išryškindamas kai kurias siužeto linijas arba sudėdamas tam tikrus akcentus. Tiesa, iš pradžių pagrindinis pjesės veikėjas buvo vyras, „moteriška" versija atsirado vėliau, šį nevienareikšmį personažą pageidaujant vaidinti ir moterims aktorėms.

Premjera - 2006 m. rugsėjo 12, 13 d.

Spektaklio trukmė - 2 val. 40 min.

Valstybinis Vilniaus mažasis teatras

« Grįžti atgal