Gruodžio vidury išėjo pirmasis aktorės Nijolės Narmontaitės kompaktinis diskas intriguojančiu pavadinimu „Aš ir Ji".

Kodėl toks pavadinimas?
N.N. Nieko intriguojančio. Tai - mano vaikystė. O kiekviena mergaitė vaikystėje turi savo svajonę, savo mylimą aktorę - Dievaitę. Mano kultinės aktorės buvo Marlene Dietrich, Edith Piaf, Marilyn Monroe... Aš taip jomis žavėjausi, kad visada troškau būti panaši tai į vieną, tai į kitą... O dabar dainuodama jų dainas išsakau save...

Viršelyje du veidai, ar tai dvi skirtingos Jūsų pusės, skirtingi Jūsų veidai?
N.N. Tai „Aš ir Ji". Galite kaip norite traktuoti. „Aš" gyvenime - be grimo, be vaidybos, ir „Ji" - teatrinė pusė, arba toji mano svajonė. Ir pats kompaktas labai teatrališkas - specialiai palikome mano įkvėpimus, vienoj dainoj girdisi subraižytos plokštelės traškesys, kitoj - kavinės atmosfera, žmonių klegesys, taurių skambėjimas, dar kitoj pasakoju istoriją rečitatyvu.

Kas parašė dainoms tekstus?
N.N. Dainos tekstas man yra pagrindas, aš turiu papasakoti istoriją, kitaip man daina neįdomi. Žodžių kratiniai, viena ir ta pati pasikartojanti frazė - dažnas reiškinys „popse", o dūšiai reikia ko kito. Noriu dainoje girdėti (o šiuo atveju išsakyti) kas skauda, dėl ko džiaugiuosi, dėl ko gyvenu.
Poetas Gintaras Patackas jau seniai rašo man tekstus - rūsčius, nesaldžius: „kai cigaras ir romas greta", bet kartu ir labai romantiškus. Gal todėl šiame kompaktiniame diske jo dainų net šešios.
Dalios Teišerskytės - penkios. Visai netikėtai ją „atradau". Labai lengva su Dalia dirbti, ji iš pusės žodžio supranta ko man reikia. Dar dvi dainas parašė Gintaras Zdebskis.

Spaudoje minėjote, kad bus ir Violetos Sagaitytės tekstų?
N.N. Taip ir turėjo būti. Jos tekstas dainai „Kabaretas", manau, vienas iš sėkmingiausių, labai aktorinis. Tačiau autorinių teisių turėtojai šią dainą leido atlikti tik originalo kalba (angliškai). O man, kaip anksčiau minėjau, daina be visiems suprantamos istorijos - ne daina. Bet tikrai žinau, kad ateityje su šia puikia autore dirbsiu.

Kompaktinėje plokštelėje yra ir duetų. Kaip kilo mintis dainuoti būtent su šiais žmonėmis?
N.N. Pirmasis bandymas buvo su Egidijumi Sipavičiumi. Konkrečiai vienam Klaipėdos renginiui gavom tokį užsakymą. Pabandėm. Patiko. Tiesa, su Egidijumi esu sudainavus dar vieną dainą „Tvistą", bet ją nutariau palikti kitam diskui, kurio pavadinimą jau dabar galiu išduoti - „Aš ir Jis". Su Romu Dambrausku sudainavome jo sukurtą romansą ir susilaukėm daug komplimentų iš kolegų. Pasirodo, kad mūsų balsai tembriškai labai dera. Būtinai dar ką nors sudainuosime. Rytis Cicinas į savo koncertus padainuoti mane kvietė nekartą, tačiau drauge pirmą kartą sudainavome „Tango" per „Mis Lietuva" rinkimus. O šiame diske dainuojame dvi dainas. Ingos Valinskienės dainos mane labai žavi savo melodingumu, kaip ir jos balsas, todėl labai smagu buvo kartu sudainuoti. Džiaugiuosi, kad visi jie taip maloniai leidosi su manim į avantiūrą.

Dar viena naujiena - autografai.
N.N. Taip, tai nedidelė staigmena tiems, kas norės įsigyti diską su mano autografu. Pasitaikydavo, kad per koncertus žiūrovai prašydavo pasirašyti visokiuose popierėliuose, ant bilietų, ant rankų... Todėl sugalvojau pasirašyti ant kas dešimtos plokštelės. Kiekvienas galės pasirinkti - ar pirkti su autografu, ar be, nes kaina nesiskirs.

Kas rūpinosi Jūsų įvaizdžiu. Kas sukūrė viršelį? N.N. Pirmiausia, tai visas „Feminos Bonos" kolektyvas buvo sukeltas ant kojų, ypač daug dėmesio skyrėm „teatrinei" mano veido pusei. Šukuosena rūpinosi Irina Zudova, grimu - Jurgita Jurašienė. Sudėtingą fotosesiją suorganizavo Vaiva Abromaitytė (studija „Pro Di"), o bendrą vaizdą suvedė ir visą dizainą kūrė Inga Juškienė.

« Grįžti atgal