Spektakliai -> Recenzija "Meistriškumo pamoka"

Nijolė Narmontaitė sužavėjo Baltarusijos publiką

Rugsėjo 8-14 d. Baltarusijos mieste Breste vykusiame XII-ajame tarptautiniame teatro festivalyje „Belaja Veža‘07" svečiavosi Gyčio Padegimo režisuotas spektaklis „Meistriškumo pamoka", kuriame pagrindinį - garsiosios operos primadonos Marios Callas - vaidmenį kurianti Nijolė Narmontaitė pelnė geriausios aktorės prizą.

Kasmet didžiuliu tarptautiniu festivaliu teatro sezoną pradedantis Brestas šiemet sukvietė net 40 dramos, šokio ir lėlių teatro trupių iš 25 šalių, tarp jų - iš Argentinos, Venesuelos, Ispanijos, JAV, Irano, Turkijos, Danijos, Didžiosios Britanijos, Liuksemburgo, sakoma Vilniaus mažojo teatro pranešime spaudai.

Nijolės Narmontaitės teigimu, nors lietuviams teko vaidinti 11 valandą ryto, pilnutėlė teatro salė reagavo itin jautriai, o po spektaklio sukėlė ovacijas. „Meistriškumo pamokai" skirtoje spaudos konferencijoje daugelis kritikų vengė analizuoti spektaklį, o tiesiog dėkojo jo kūrėjams.

Maskvietė teatrologė Rima Krečetova pastebėjo, kad amerikiečių dramaturgo Terrence‘o McNally pjesė parašyta taip, kad norint ją galima lengvai parduoti. „Tai, kad jūs nė akimirką nepardavėte nei herojės, nei meno, nei moters, - tai labai brangu", - sakė R. Krečetova, taip pat pastebėjusi, kad, sukūrus tokį vaidmenį, galima vaidinti viską.

Liaupsių režisieriui ir aktorei negailėjusi Bresto spauda spektaklį vadino nepriekaištingu, o N. Narmontaitės vaidmenį - hipnotizuojančiu ir sukrečiančiu, perteikiančiu neįkainojamas asmenybės ugdymo pamokas. Taip pat kritikai atkreipė dėmesį ir į primadonos mokinius vaidinančius Oną Kolobovaitę, Ievą Simonavičiūtę ir Mindaugą Zimkų, kurie puikiai suderina vokalinius ir draminius sugebėjimus.

Pjesėje „Meistriškumo pamoka", apdovanotoje prestižiniu „Tony Award" prizu, atkuriami 1972 metai, kai dainininkė vedė meistriškumo kursus garsiojoje Niujorko Juilliardo mokykloje. Maria Callas vaizduojama savo šlovės saulėlydyje, jau parardusi savo įstabųjį balsą, bet ne dvasinį maksimalizmą, kurio ji reikalauja ir iš savo studentų. Ją nuolat užplūstančiuose prisiminimuose regime ir ankstesnį triumfą, ir asmeninio gyvenimo peripetijas. Emocijų proveržiai, kandus sąmojis ir skrydis muzikos garsais atveria primadonos talentą, stiprybę ir pažeidžiamumą.

balsas.lt

2007.09.19

« Grįžti atgal