Spektakliai -> J. Gaidytės recenzija "Kapinių klubas"

Vilniečiai kviečiami į „Kapinių klubą"

Apie moteris ir jų gyvenimą yra daug kalbama, rašoma, kuriami įvairūs pasakojimai, legendos, komedijos ar netgi tragikomedijos. Mirtis moteris sustiprina, nelaimės suartina, konfliktai stumia į priekį, o meilė suardo. Šie ir kiti vidutinio amžiaus moterų išgyvenimai bus atskleisti tragikomedijoje „Kapinių klubas", kurią vilniečiai ir miesto svečiai nuo šeštadienio galės išvysti Valstybiniame Jaunimo teatre.

Garsi Lietuvos aktorių trijulė - Eglė Gabrėnaitė, Nijolė Narmontaitė ir Elvyra Piškinaitė žiūrovams atskleis vidutinio amžiaus našlių gyvenimus. Jos bandys pavaizduoti moterų jautrumą ir tvirtą draugystę bei amžiną gyvenimo ir mirties prasmės ieškojimą. Šias moteris jungia bendras netekties ir vienišumo jausmas.

Spektaklis - apie vidutinio amžiaus moteris, palaidojusias savo vyrus ir kelis metus iš eilės sąžiningai lankančias jų kapus. Jos subūrė „Kapinių klubą". Popietėmis susitikę moterys gerdavo arbatą ir aptarinėdavo savo mylimuosius. Kiekvieną mėnesį eidamos į kapines tarsi primindavo Anapilin iškeliavusiems vyrams apie jiems neblėstančius šilčiausius jausmus. Subūrusios šį klubą našlės tarsi palaidojo save, nes jų gyvenimai sukosi tuo pačiu ratu. Bet kartą, bebūnant kapinėse, moterys sutiko vyrą, kuris sujaukė jų gyvenimus ir išardė „Kapinių klubą".

„Manau, kad šiam spektakliui parinktos aktorės kone idealiausiai sugeba atspindėti visą vaidybą. Joms nereikia persikūnyti, nes yra moterys ir kuo puikiausiai išmano moters gyvenimui būdingus dalykus. Šios aktorės ne tik vaidina, bet ir papildo personažus. Aktorės savo buvimu koreguoja vaidmenis, o tai yra labai svarbu", - teigė spektaklio režisierius Algirdas Latėnas.

Anot režisieriaus, spektaklis tarsi pamoko, juo norima įrodyti, kad brangaus žmogaus netekties atveju svarbiausia nepalūžti: „Norisi pasakyti, kad bet kokiame amžiuje nereikia sustoti ir sakyti sau, kad gyvenimas baigėsi. Visai nesvarbu ar kokia nors nelaimė nutiktų jaunesniam, ar vyresniam žmogui, svarbiausia - viską ištverti. Kiek Dievo skirta, tiek reikia eiti į priekį, ieškoti naujų gyvenimo kelių ir kitų naujovių. Manau, kad spektaklis turėtų patikti daugeliui, nes jame atspindimas žmogaus sielos ieškojimas."

Spektaklį „Kapinių klubas" parašė vienas žinomiausių amerikiečių autorių, geriau žinomas kaip Holivudo kino scenarijų rašytojas Ivan Menchell.

Prieš 13 m. pasirodžius to paties pavadinimo filmui, pjesė pradėta statyti įvairiuose pasaulio teatruose.

Jurga Gaidytė

alfa.lt

2008.11.28« Grįžti atgal