Spektakliai -> "Visi nešiojame kaukes" (Kapinių klubas)

"Visi nešiojame kaukes"

"Kai boulingo varžybose nusilaužiau keturis nagus, visa spauda apie tai parašė. Nustebau, kad klausiate apie teatrą", - paklausta apie neseniai teatro festivalyje pelnytą prizą prisipažino aktorė Nijolė Narmontaitė.

Prieš keletą dienų ji grįžo iš Baltarusijoje, Breste, vykusio tarptautinio teatro festivalio "Belaja Veža'09". N.Narmontaitė pakartojo prieš dvejus metus su Marijos Callas vaidmeniu šiame festivalyje pasiektą triumfą - šįkart geriausios aktorės prizą ji pelnė už Liusilės vaidmenį Valstybinio jaunimo teatro spektaklyje "Kapinių klubas".

Antradienį "Kapinių klubą" išvys kauniečiai. Holivudo scenaristo Ivano Menchello pjesėje, režisuotoje Algirdo Latėno, pagrindinius moterų vaidmenis kuria N.Normantaitė, Eglė Gabrėnaitė ir Elvyra Piškinaitė. Prieš keletą metų vyrus palaidojusios moterys kiekvieną mėnesį susitinka ir kartu vyksta aplankyti vyrų kapų. Kapinėse užsimezga nauja vienos personažių meilė.

- Kaip pristatytumėte Liusilės personažą?

- Mes kiekvienas esame sudaryti lyg iš dviejų žmonių. Dažniausiai kituose metome tik vieną pusę - paviršių. Jei Liusilės būtų tik paviršinė dalis, ji būtų tokia, kokią matome pirmojoje spektaklio dalyje, - skrajojančią, kuriai tik skudurai galvoj. Viskas lyg ir suprantama - ji nori visiems patikti.

O tai, ką ji jaučia viduje, yra antroji pusė. Kai perskaičiau pjesę iki Liusilės virsmo momento, man kaip balzamu sielą patepė - atsiskleidusi tikroji Liusilė nuplovė visą paviršių. Pasirodė, kad ji gilus, kenčiantis žmogus. Tik pasitelkia pozas, kaukes, nes nenori, kad jos kažkas gailėtų, laikytų silpnesne.

Nieko negali būti nuobodžiau, kai vaidmuo prasideda ir baigiasi taip pat, tokiame pačiame lygmenyje. Patys įdomiausi vaidmenys - kai kažkas lūžta, pereina į kitą kategoriją.

- Vadinasi, Liusilė - vienas įdomiausių vaidmenų?

- Patiko ne tik vaidmuo, bet ir kolektyvas. Dirbome kino principu - susibėgome iš skirtingų teatrų. Suradau nepaprastai daug šilumos. Šis vaidmuo padovanojo man draugystę su E.Gabrėnaite, su kuria iki tol nebuvom susitikusios scenoje.

- Kuo jums artimas ir kuo svetimas šis personažas?

- Turiu daug silpnybių, būdingų kiekvienai moteriai - ir gražiau apsirengti, ir patikti. Bet mano pagrindinis panašumo su Liusile momentas - tai, kad nesu vien tik "tokia" ar "kitokia". Turiu visokiausių spalvų. Ir tai - bendražmogiška. Juk visi mes kartais užsidedame kaukes, mėgstame papozuoti. Tačiau pastaruoju metu aš gyvenime stengiuosi kuo mažiau vaidinti. Man nieko nėra svarbiau, kaip būti tikrai. Tuo mes su Liusile skiriamės.

- Liusilė giliai širdyje gedi Anapilin iškeliavusio vyro. Šia prasme jūsų gyvenime paralelių su Liusile nėra - rengiatės vestuvėms su Paulium Kovu, "MG Baltic Media" generaliniu direktorium.

- Nebus nei pokylio, nei baltos suknelės - tai nelabai yra ką ruoštis.

- Vestuvių datos neskelbiate?

- Kurią dieną šaus, tą dieną tai ir atsitiks. Derinsimės prie darbų.

Vaida Milkova

Kauno diena

2009 09 19

« Grįžti atgal