Esate viena geidžiamiausių renginių vedėjų, viena populiariausių aktorių, tą pačią dieną sugebanti persikūnyti į kelis skirtingus personažus. Kaip visur spėjate ir atrandate savyje jėgų?

Pirmoje dienos pusėje jaunimo teatre repetuojame naują pjesę "Kapinių klubas", po pietų "Nekviestos meilės" filmavimas, o vakarais arba spektakliai arba renginiai. Nėra vakaro, kad kažkas nevyktų. Turiu vaidmenų, kurie atima be galo daug energijos, reikalauja specialaus fizinio bei dvasinio pasiruošimo. Pavyzdžiui, kai vaidinu prie lovos prirakintą ligonę spektaklyje "Palaukit, kieno čia gyvenimas", tą dieną daug sportuoju.

Sėdu namuose ant dviračio ir kartodama tekstą miklinu raumenis. Priešingu atveju per dvi su puse valandos be judesio sustingčiau į ragą. Tą dieną ir maistą renkuosi labai atidžiai. Visiškai kitoks pasiruošimas, kai vaidinu Mariją Kalas. Tą dieną stengiuosi daug nejudėti, nes spektaklis kainuoja tiek daug jėgų, kad kaskart scenoje palieku po porą kilogramų. Beje, galiu prisipažinti, kad gyvenime nesilaikiau jokios dietos. Netikiu jomis...

- Bet prieš kelerius metus minėjote, jog lankėtės viename iš medicinos centrų...

Tiesa. Man buvo sudaryta mitybos programa - juk žmogus gali nežinoti, kad ir vienas jo organizmui netinkamas maisto kąsnis sukelia įvairias nepageidautinas reakcijas. O testo įdomumas tame, kad sužinai visus produktus, kuriuos galima valgyti nedozuojant. Todėl ir kankintis nereikia ir svoris neauga. Iš visų tų drastiškų priemonių ir beprasmiškų dietų ši pati neskausmingiausia, nes tiesiog nevalgai to, kas užkrečia tavo organizmą.

- Ar visą laiką to ir laikotės?

Tik kai plaukiau laivu ne. Painiojau valgymo valandas, angliavandenius su baltymais, valgiau ne savo produktų ir nuo netvarkingos mitybos priaugau keturis kilogramus.

- Bet turėjote puikias atostogas.

Greičiau didžiausią progą pailsėti, nes du mėnesius buvau išplaukus. Bet... atsitiko keistas dalykas - grįžau kaip niekad pavargusi. Jūra ne man. Žiauriai gąsdino stichijos, o nuo įtampos ir pergyvenimų širdis sunkiai atsistato iki šiol. Tuo tarpu Pauliui (Pauliui Kovui - red.) vanduo it vaistas.

- Kai tiek daug dirbate, ar užtenka laiko pasirūpinti savimi?

Šiek tiek. Ištaikiusi nulekiu į masažą, užsidedu kaukę. Manikiūras ir pedikiūras - būtini. Nemėgstu ir nesutvarkytų plaukų. Dažausi taip pat labai nedaug. Kai pasižiūriu į savo nuotraukas prieš dvidešimt metų. Viešpatie, koks buvo proto neturėjimas! Akys apvestos, ryškiausi šešėliai... Siaubas! Žinau, kad soliariumas nesveika, bet neperlenkdama lazdos ir nekaitindama veido ten apsilankau kartą per mėnesį. Tai darau dėl profesijos.

- Ką manote apie tiesiog brukte brukamą gražaus žmogaus kultą?

Nežinau, kodėl suformuotas kultas, koks žmogus turi būti gražus. Mano jaunystės metais žmogų vertino už tai, ką jis padaręs, kuo įdomus. O per 20 metų apsivertė vertybių ir grožio samprata. Aplinkui tokia piguma. Todėl džiaugiuosi, kad yra žmonių, kuriems reikia tikrumo. Ačiū Dievui, kad atsiranda lietuviškų serialų, kurie daug geresni už meksikietiškus. Džiaugiuosi, kiek puikių aktorių ištraukta į dienos šviesą. Kur kas baisiau yra laidos, kurių net saviveiklinėmis nepavadinsi.

Asta Mikelevičiūtė

"Lietuvos sveikatos" priedas "Sveika šeima"

2008.10.24

« Grįžti atgal